Евроинтеграции

Нема „План Б“

Референдумот е историска можност за земјава, секој треба да излезе на гласање, од тоа зависи европската интеграција на земјава- порачаа европратениците Едвард Кукан и Кнут Флекенштајн...

Повеќе
Социјала

Детска сиромаштија

Статистиката покажува дека секое четврто дете во земјава е сиромашно. Две од три деца не го продолжуваат ни школувањето. Новата социјална реформа ќе ги ублажи последиците...

Повеќе
Политика

Уставни измени по референдумот

Во идниот период многу маски ќе паднат, рече министерката Шекеринска критикувајќи го ставот на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ кои се изјаснија дека нема да гласаат за уставните измени...

Повеќе
САД- КИНА

Трговска војна

Пекинг бара Вашингтон да ги повлече санкциите воведени кон кинеската армија поради набавката на руски авиони и ракети. Кина, пак, најави дополнителни царини за американските производи...

Повеќе
  • Пред нашите иселеници во САД претседателот Иванов рече дека спогодбата со Грција е штетна и поразителна за Република Македонија и оти ќе има несогледливи последици по нашите држава и народ. „Не се потврдува, туку се менува македонскиот државен и институционален идентитет“, рече Иванов во своето обраќање и додаде дека никој не може да биде повикан на одговорност за гласање, односно негласање на референдумот...

  • Реал Мадрид вечерва оствари победа од 3:1 над Ливерпул и на тој начин го освои својот 13-ти трофеј во Лигата на шампионите и трет по ред, по два гола кои дојдоа по неверојатни грешки на голманот на „црвените“, Лорис Кариус.

  • Повеќето жени сонуваат за нежно, витко, обликувано тело, но тешко се откажуваат од омилените слатки и солени гурмански задоволства. Трајното решение е здрава исхрана и редовно вежбање, но има и еден многу корисен совет што може да го олесни слабеењето.

    Станува збор за сок од потполно природни состојки, кој го топи целиот вишок на калории што сте ги внеле.

    Состојки: