Филмови

 • Игран филм Недела (30.04. 2017) 22:05

  ЏЕМА БОВЕРИ

  Франција, 2014

  Режија: Ан Фонтен
  Улоги: Фабрис Лушини, Џема Атертон, Џејсон Флеминг
  Жанр: романтична комедија

 • Игран филм Недела (30.04.2017) 21:55

  ДИВА ГРАДИНА

  Ирска, 2015

  Режија: Вивиен де Карси
  Улоги: Ема Гринвел,
  Жанр: романтична драма/биографски

 • Игран филм Недела (30.04.2017) 20:15

  MЕРИ И МАКС

  САД, 2009  

  Режија: Адам Елиот
  Улоги: Тони Колет, Филип Сејмур Хофман, Ерик Бана
  Жанр: анимиран

 • Игран филм Сабота (29.04.2017) 23:00

  ЛОШИОТ ДЕДО

  САД, 2013

  Режија: Џеф Тремејн
  Улоги: Џони Ноксвил, Џексон Никол, Грег Харис
  Жанр: комедија/документарен

 • Игран филм Сабота (29.04.2017) 20:15

  ПОД ОПСАДА

  САД, 2013

  Режија: Уве Бол
  Улоги: Реј Лиота,  Доминик Прсл, Ерин Карплок
  Жанр: трилер

 • Игран филм Петок (28.04.2017) 23:20

  НОЌЕН ЛЕТ

  САД, 2006

  Режија: Вес Крејвен
  Улоги: Рејчел МекАдамс, Силијан Марфи, Брајан Кокс, Џејма Мејс, Анџела Пејтон
  Жанр: акција/ драма/ трилер

 • Игран филм Петок (28.04.2017) 21:05

  ДИВИ ПРИКАЗНИ

  Шпанија/ Аргентина, 2014

  Режија: Дамијан Сифрон
  Улоги:  Лијана Екерман, Луис Мануел Алтамирано Гарсија, Алехандро Ангелини
  Жанр: драма/ комедија

 • Игран филм Четврток (27.04.2017) 22:15

  АТЕНТАТОТ НА РИЧАРД НИКСОН

  САД, 2004

  Режија: Нилс Мелер
  Улоги: Шон Пен, Наоми Вотс, Дон Чидл, Џек Томсон, Мајкл Винкот
  Жанр: биографска драма/ трилер

 • Игран филм Среда (26.04.2017) 20:15

  КАДИЛАК РЕКОРДС

  САД, 2008

  Режија: Дарнел Мартин
  Улоги: Адриен Броди, Џефри Рајт, Бијонсе Ноулис
  Жанр: музичко-биографска драма

 • Игран филм Вторник (25.04.2017) 20:15

  НОЌНИОТ СЛУШАТЕЛ

  САД, 2006

  Режија: Патрик Стетнер
  Улоги: Робин Вилијамс, Рори Калкин, Тони Колет, Сандра Ох
  Жанр: криминалистички/ мистерија/ трилер

Pages