Формула 1

Блог вести

 • Формула 1 31.10.2017 11:45

  Хамилтон: Сакам да бидам подобар следната година

  Луис Хамилтон пред два дена ја обезбеди својата четврта титула светски шампион во Формула 1. Тој на две трки пред  крајот на сезоната, веќе размислува за идната година.

 • Формула 1 17.04.2016 10:59

  Три од три за Росберг

  Три од три за Росберг во новата сезона.

 • Формула 1 16.04.2016 11:32

  Росберг од пол, Хамилтон од „пит“

  Росберг од пол,Хамилтон од последната позиција на старот,Риакрдо на Ред Бул веднаш до Росберг и веднаш зад нив двоецот на Ферари раиконен –Фетел од вториот ред во пресрет на трката за големата награда на КИна.

 • Формула 1 15.04.2016 13:47

  Најава за возбудлив викенд во Шангај

  Најдобрите времиња на двоецот на Ферари Раиконен-Фетел на вториот слободен тренинг, казната од 5 места на стартот за промена на менувачот на актуелниот шампион Хамилтон, враќањето на стариот систем и можноста за дожд во квалификациите како и атрактивната патека во Шангај се најава за возбудлив Ф1

 • Формула 1 31.03.2016 19:22

  ГП Бахреин без тројниот победник Алонсо

  Пилотот на Мекларен, Френандо Алонсо не доби дозвола од ФИА да вози на единствената формула трка на Блискиот исток, ГП на Бахреин. Лекарскиот тим на Светската асоцијација процени дека тројниот победник во Бахреин, Алонсо не е здравствено подготвен по инцидентот на трката во Австралија.

 • Формула 1 30.11.2015 14:29

  Имало кризи, но и добри времиња

  И порано било лошо,па станувало подобро,Формула 1 повторно е во криза ,но остануваат надежите дека нешто ќе се смени,дека можеби сега не најатрактивниот, но дефинитивно најскапиот спорт ќе се врати на старите патеки,односно ќе профилира нови кои ќе ја вратат неизвесноста,атрактивноста и пред се б

 • Формула 1 29.11.2015 17:17

  Росберг победник, Хамилтон шампион

  14-та победа во кариерата ,6-та и трета едноподруго сезонава- Росберг за прва пат го  освои Абу Даби, но 66-тата сезона мина под знакот на старо-новиот шампион Луис Хамилтон кој заврши втор на величенствената Јас Марина за 12-та еден - два победа на Мерцедес сезонава и потврда на доминацијата на

 • Формула 1 28.11.2015 16:53

  Росберг од пол ќе го гледа зајдисонцето во Абу Даби

  Ќе остане дилемата дали Росберг е толку супериорен на крајот на сезоната или Хамилтон опуштен по освојувањето на шампионската титула,но германецот одново трет пат едноподруго и 7-ми пат сезонава стигна до пол позиција оневозможувајќи го својот клупски колега од Мерцедес сезоната да ја заокружи со

 • Формула 1 27.11.2015 14:16

  Во квечерината на Абу Даби за крај

  По 9 месеци,18 трки во 18 земји и над 18.000 комплетирани кругови,66-тата сезона во формула 1 стигна до својата завршница.Последната рунда е на патеката што го отсликува спортот-футуристичката Јас Марина на која по 7-ми пат ќе се вози трката за големата награда на Абу Даби.Три пати низ кратката и

 • Формула 1 15.11.2015 19:32

  Триумф на Розберг пред Хамилтон

  Нико Розберг извозе маестрална трка во Бразил, зе 5-та победа сезонава и вкупно 13-та во кариерата.

Pages