Формула 1

Блог вести

 • Формула 1 11.03.2014 17:17

  Ред Бул со Б болидот во Мелбурн

  Според Фетел однадвор болидот е идентичен , но во внатрешноста е сосема различен од А спецификацијата.

 • Формула 1 10.03.2014 12:10

  И Герхард Бергер со несреќа на скијање

  Уште минатата недела, скијајќи на тежок, опасен и непристапен терен во својата земја, во услови на намалена видливост поради магла, Австриецот удрил во бетонска ограда во којашто имало одводна цевка.

 • Формула 1 10.03.2014 11:27

  Сите на стартот, кој на целта?

  6 дена до стартот на новата  сезона во Ф1 шампионатот. Новите правила, враќањето на турбо агрегатите, новите енергетски единици, сето тоа внесе многу неизвесност пред стартот на првенството.
   
 • Формула 1 09.03.2014 15:38

  Поделени мислења

  Алеси не е фан на „зелената“ Ф1 бидејќи според него со вклучување на новата технологија спортот повеќе не е предизвик за возачите туку за механичарските тимови.

 • Формула 1 07.03.2014 11:35

  Нов концепт, дали и поинтересен?

  Возачот на Ферари Фернандо Алонсо смета дека новите правила за претстојната сезона во Ф1 шампионатот комплетно ќе го сменат пристапот кон трките и квалификациите.

 • Формула 1 06.03.2014 12:37

  Американци го купија Нирбургринг

  Непотврдено, но според Берни Еклстон легендарната патека Нирбургринг е продадена за сума меѓу 60 и 70 милиони долари.  Меѓу заинтересираните беше и Еклстон, но новопонудената сума ги надминала неговите конечни 50 милиони.

 • Формула 1 06.03.2014 11:58

  Не можат без Ф1

  Не се веќе во болидите, но барем да бидат крај патеката. Плејада врвни поранешни возачи во формула 1 секојдневно се ангажирани од моќните телевизиски компании за соработка при преносите од формула 1 шампионатот.
 • Формула 1 05.03.2014 16:06

  Брате помагај!

  И тоа се случи. До неодамна најголемиот, недопирливиот Ред Бул сега бара помош од помалиот брат Торо Росо.

 • Формула 1 05.03.2014 12:48

  Дали Ферари мами?

  Неофицијално, но постојат сомнежи дека тимот на Ферари за време на претсезонските тестови  во Бахреин прикажувал лажни резултати.

 • Формула 1 04.03.2014 10:34

  Ако денот по утрото се познава

  Последно утро на претсезонските тестирања во Бахреин. Моторите на Мерцедес и Ферари константни, искра надеж за Рено.

Pages