Формула 1

Блог вести

 • Формула 1 02.01.2014 12:34

  Будењето од кома за неколку дена

  Здравствената состојба на Михаел Шумахер и натаму не се менува. Лекарите го одржуваат седумкратниот шампион во формула во индуцирана кома и постојано ги следат промените во неговиот мозок кој претрпе силна траума по несреќата на скијачката патека во Мерибел.

 • Формула 1 01.01.2014 18:06

  Мирна ноќ за Шумахер

  Најважната спортска желба за здравје во новата година е за Михаел Шумахер. Состојбата на седумкратниот  формула еден шампион е стабилна, но и натаму критична.

 • Формула 1 31.12.2013 12:11

  Шумахер сеуште во вештачка кома со пониска телесна температура

  Здравствената состојба на Шумахер сеуште е критична бидејќи се наоѓа во вештачка кома и на мозочна реанимација, изјави прес-конференција во болницата во Гренобл, професорот Жан-Франсоа Пејен. Во моментов не можеме да ја одредиме неговата иднина.

 • Формула 1 29.12.2013 23:58

  Шумахер се бори за живот!

  Легендата на Формула 1, Михаел Шумахер, на скијање во францускиот Мерибел се здобил со потешки повреди. Кацигата му го спасила животот на седумкратниот светски првак во Формула 1.
 • Формула 1 24.12.2013 14:54

  Титула, ама и Ла Ферари

  Уште со ангажирањето на Кими Раиконен за претстојната сезона беше јасно дека ривалството меѓу возачите во Ф1 тимот на Ферари ќе биде големо.

 • Формула 1 23.12.2013 15:32

  Пу, пу, не важи

  Новото правило за сезоната 2014-та во Формула1, според кое возачите на последната трка ќе добиваат двојно повеќе поени, сепак се уште не е сигурно.

 • Формула 1 19.12.2013 16:25

  Тоалетна хартија

  Во спортот на највисоката технологија и перфекција ретко кој може да замисли дека понекогаш и тоалетната хартија може да има значаен удел.

 • Формула 1 18.12.2013 15:55

  Мерседес најмоќен, Рено најефикасен, Ферари најжеден

  Во пресрет на новата сезона во Формила 1 која ќе биде карактеристична по враќањето на В6 турбо моторите, производителите на агрегати финишираат со изработката на новите мотори.

 • Формула 1 17.12.2013 13:53

  Претекнување да, ама само на патека

  Интернационалната федерција за автомобилизам(ФИА) не престанува со измени на правилата во пресрет на новата сезона.

 • Формула 1 10.12.2013 20:25

  Апсурдно, фалат уште прскалки, пречки и киндер јајце

  Не стивнуваат реакциите на возачите, новинарите и на сите инволвирани во Формула 1 спортот по објавата на новите правила за сезоната 2014-та во најбрзиот спорт.

Pages