Формула 1

Блог вести

 • Формула 1 14.03.2015 10:09

  Доминаторот продолжува да доминира

  Луис Хамилтон ја потсети конкуренцијата кој е светски шампион и на стартот на новата сезона, извозе маестрални квалификации на Алберт Пaрк во Мелбурн, за 39-та пол позиција во неговата кариера.
   
 • Формула 1 13.03.2015 20:15

  Формула 1 останува на МРТ и во следните 3 сезони

  Најатрактивното натпреварување во авто спортот ја стартува својата 66 сезона задутре на “Мелбурн парк“ со трката за Големата награда на Австралија. На денешниот тренинг најбрзи беа возачите на Мерцедес, Нико Розберг и Луис Хамилтон.

 • Формула 1 03.03.2015 13:50

  Алонсо гледач во Австралија

  На 10 дена до официјалниот старт на новата Ф1 сезона, официјално од екипата на Мекларен стигна потврдата дека Фернандо Алонсо нема да настапи на првата трка во во новиот шампионат на патеката во Мелбурн парк.

 • Формула 1 05.02.2015 12:33

  Ако денот по утрото се познава...

  Дали Ферари конечно има болид за атак на светската титула? Според претсезонските тестирања во Херез најавено е враќање на победничките патеки на тимот од Маранело.

 • Формула 1 26.11.2014 15:40

  Хонда работи само во гаража

  По завршувањето на сезоната Ф1 тимовите останаа на патеката Јас Марина во Абу Даби на првите тестирања за следниот шампионат.

 • Формула 1 25.11.2014 14:07

  Потписот е само формалност

  По изјавата на шефот на шампионскиот тим на Мецедес Тото Волф, дека освоените титули во конкуренција на возачи и конструктори е само почеток на една нова ера мислејќи протиоа и на долгорочната соработка со нов

 • Формула 1 24.11.2014 15:40

  Хамилтон шампион, Рикардо возач на сезоната

  Дел од џет-сетот,со девојка поп ѕвезда,со приватен авион, со најголема заработка според Д Тајмс од преку 70 милиони фунти, со слабост кон Харибо бомбоните и месото на скара. Светот го доби новиот шампион во Формула 1.

 • Формула 1 23.11.2014 17:11

  Хамилтон е новиот шампион

  „Луис, ти си легенда“- беа зборовите на принцот Хари на тимското радио на Мерцедес на крајот од трката за големата награда на Абу Даби-последна во 65-тата сезона на формула 1 шампионатот.

 • Формула 1 22.11.2014 16:04

  Росберг на пол во Абу Даби

  Потврдена доминацијата на Мерцедес и во гламурот на истокот. Одново 1-2 на стартот за возачите на сребрените стрели во пресрет на последната трка во сезоната за големата награда на Абу ДАби.

 • Формула 1 21.11.2014 15:35

  Хамилтон или Росберг

  По 8 месеци,18 трки, 5500 извозени километри и многу контроверзи, Формула 1 шампионатот кулминацијата ќе ја доживее претстојниот викенд на патеката во Абу Даби. Конечно и одговор на последното прашање, кој ќе биде новиот светски шампион?

Pages