Формула 1

Блог вести

 • Формула 1 08.10.2014 14:41

  Лоша среќа

  Лоша среќа-официјално според организаторите на Јапонското гран при е причината за сериозниот инцидент на возачот на Марусиа, Жил Бјанки. Според портпаролот на трката на Сузука, во времето на инцидентот биле испочитувани сите протоколи според правилникот на ФИА.

 • Формула 1 06.10.2014 15:45

  Загина Андреа Де Чезарис

  Поранешниот возач на Формула 1, Андреа Де Чезарис на 55 годишна возраст загина во сообраќајна несреќа со мотоцикл на улиците на Рим

 • Формула 1 06.10.2014 13:28

  На погрешно место во погрешно време

  Или како што вели народот така требало да биде. Понекогаш лекциите се учат на потешкиот начин.

 • Формула 1 05.10.2014 14:49

  Бјанки на операција по тешка повреда на главата

  Со сериозни повреди на главата  се здобил возачот на Марусиа, Жил Бјанки по инцидентор и сударот со помошното  возило крај патеката .

 • Формула 1 05.10.2014 10:51

  Хамилтон ја освои Сузука, Бјанки префрлен в болница

  Нова еден-два победа на Мерцедес, триесета во кариерата на Луис Хамилтон што го доведе само на чекор до рекордот на Мансел што би го направил најуспешен британски возач во историјата, 8-ма сезонава, за зголемено водство во генералниот поредок на 10 поени во одн

 • Формула 1 04.10.2014 09:55

  Росберг на пол,Фетел во Ферари

  Росберг на пол, Фетел во Ферари, тајфунот Фанфон закана за јапонското гран-при, се топ вестите од далечниот исток во пресрет на 15-тата трка од шампионатот во формула 1.Квалификациите се возеа на одлични временски услови, доминацијата на сребрените стрели по сл

 • Формула 1 03.10.2014 14:25

  Хамилтон и Росберг доминантни

  Многу често на неа се решавале шампионските битки, вистинска тркачка патека, омилена меѓу возачите , но не и за механичарките тимови кои треба да решат многу компромиси за сет-апот на болидите.

 • Формула 1 01.10.2014 12:47

  Вулканска закана за Ф1

  Иако засега се оди според предвидениот план, според германски Билд можно е организаторите и тимовите во Формула 1 шампионатот да се соочат со непредвидени проблеми во пресрет на трката за големата награда на Јапонија.

 • Формула 1 29.09.2014 14:33

  Русите не сакаат Ф1

  Според анкетата на германскиот спортски весник Спорт дури 71 насто од испитаниците во Русија се против одржувањето на трката за големата награда на Русија на патеката во олимписко Сочи.

 • Формула 1 26.09.2014 15:01

  Хамилтон или Фетел

  Се погласни шпекулации за промената на возачката постава во Ферари. Неколку италијански медиуми тврдат дека Алонсо е се поблиску до излезната врата на тимот од маранело, а на негово место од тимот на Ферари се обидуваат да го ангажираат Луис Хамилтон или Себастијан Фетел.

Pages