Фудбал

Блог вести

 • Фудбал 06.04.2016 17:36

  Победи на домаќините за неизвесни реванши

  Кога меѓусебе играат тројца некогашни прваци и уште екипа којашто била финалист во Лигата на шампионите, тогаш нема фаворити, ниту, пак, едноставен влез во големата четворка.

 • Фудбал 05.04.2016 18:18

  Стадионот во Чаир затворен за Шкупи

  По инцидентите, на и по мечот меѓу Шкупи и Вардар, натпреварувачката комисија на ФФМ, донесе одлука за суспендирање на стадионот во Чаир.

 • Фудбал 05.04.2016 18:15

  Елитни дуели меѓу четворица некогашни финалисти

  Без суспендирани во денешните четвртфинални мечеви од Лигата на шампионите нема, по некој повреден, но тоа не ја намалува привлечноста на првите пресметки меѓу Барселона - Атлетико Мадрид и Баерн Минхен - Бенфика.

 • Фудбал 30.03.2016 14:31

  Уругвај и Аргентина напредуваа, Бразил во криза

  Иако летово ги очекува сеамериканското фудбалско првенство и тоа на стогодишнината од првиот Копа шампионат, КОНМЕБОЛ репрезентациите веќе ја одиграа првата третина од квалификациите за Светското првенство во  2018-та.

 • Фудбал 17.03.2016 19:36

  Чудо во Минхен, уметност во Барселона

  70 минути Јувентус имаше и игра и контрола и 2:0 и четвртфинале на гостувањето во Минхен, но фудбалерите на Баерн се спасија, на затоа што немаше логика одлична дефанзивна екипа како старата дама да се повлече, туку затоашто беа германско упорни и среќни.

 • Фудбал 17.03.2016 19:34

  Пандев предводник во дуелите со Словенија и Бугарија

  По две ипол годишна пауза најдобриот македонски репрезентативен голгетер Горан Пандев по 76 пат ќе биде дел од нашата најдобра фудбалска целекција. Со Пандев кој досега постигна 26 погодоци, во репрезентацијата ќе се вратат и Јаховиќ, Костовски и Богатинов.

 • Фудбал 16.03.2016 17:15

  Атлетико и Манчестер Сити во четвртфиналето

  Реал Мадрид, Пари Сен Жермен, Манчестер Сити, Атлетико Мадрид, Бенфика, Волфсбург. Во четвртфиналното друштво од фудбалската Лига на шампионите има место за уште две екипи. Каков и да е расплетот на последните два дуела од осминафиналето, јасно е дека тоа ќе бидат гиганти на светскиот спорт.

 • Фудбал 14.03.2016 16:31

  Домашните екипи со предност во реваншите

  Пари Сен Жермен, Реал, бенфика и Волфсбург, во четвртфиналето на  фудбалската Лига на шампионите се пласираа со по две победи. Во втората половина осминафинални - реванши, поголеми шанси за комплетирање на елитната осумка имаат домашните екипи.

 • Фудбал 14.03.2016 16:30

  Квалитетот останува, конкуренцијата се заострува

  Македонската ракометна репрезентација ја очекува историска пролет, квалификациите за Олимписките игри и мундијалскиот бараж.. Секој квалитетен ракометар е добредојден, но селекторот Ивица Обрван сепак мораше да ја намали конкуренцијата.

 • Фудбал 10.03.2016 17:10

  Нокаут меч во Лига Европа за Ливерпул и Манчестер Јунајтед

  Oсминафиналето во фудбалската Лига Европа како никогаш порано нуди спектакуларна пресметка меѓу најуспешните англиски клубови во историјата.

Pages