Фудбал

Блог вести

 • Фудбал 26.02.2014 15:40

  Со Бошко Ѓуровски во почеток на нова ера без најискусните

  Македонија живее за голем спортски резултат, посебно во фудбалот. И затоа, нема подобар мотив да се придонесе за неа, од тој - да се остварат добри резултати.

 • Фудбал 26.02.2014 11:36

  Страдање на Премиер лигашите во Европа

  Надиграни, посрамотени „црвените ѓаволи“ се враќаат од Пиреја. Паника е на Олд Трафорд по поразот од Олимпијакос со 2:0!.Лигата на шампионите е последниот натпреварувачки колосек на кој Манчестер јунајтед ја гледа шанасата за  спас на сезоната.

 • Фудбал 25.02.2014 14:17

  Ставрев на „Жерлан“

  Најдобриот македонски фудбалски арбитар ќе ја дели правдата на мечот меѓу Лион и Черноморец.

 • Фудбал 20.02.2014 17:58

  Со нокаут фазата почнува вистинската УЕФА Европа лига

  Во таква ситуација е и Наполи кој во шеснаестинафиналето против Свонси ќе ја има предноста на домашниот терен во реваншот. Наполитанците вечерва гостуваат во Велс кадешто во единствениот претходен дуел пред педесет години загубија од Бангор.

 • Фудбал 19.02.2014 23:38

  Гостите повторно сигурни!

  Елитатата е  во осминафинална фаза во којашто мора да има поуспешен, а тоа по половина од првата нокаут рунда  се гостите коишто остварија четири победи и тоа без примен гол.

 • Фудбал 19.02.2014 23:32

  Елитна вечер на Емирати и на Сан Сиро

  Само Реал Мадрид и Арсенал во новиот формат на Лигата на шампионите што стартуваше пред десет години задолжително се пласирале во осминафиналето, но проблемот за „топчиите“  е во тоа што во последните три сезони за нив елитното натпреварување завршуваше во оваа

 • Фудбал 19.02.2014 23:31

  Гостински осминафинални победи на Барса и на ПСЖ

  Швеѓанецот Јонас Ериксон грешеше на сметка и на Манчестер Сити и на Барселона, Фабрегас не беше во офсајд при непризнатиот гол, но Англичаните ќе му го паметат пеналот што требаше да биде слободен удар.

 • Фудбал 18.02.2014 14:27

  Осминафинални пресметки за фудбалските мераклии

  Нема неинтересни и однапред решени осминафинално дуели во фудбалската Лига на шампионите. Поради големиот интерес и телевизиската гледаност, последните неколку сезони УЕФА натпреварите од првата нокаут фаза ги распределува во неколку термини.

 • Фудбал 13.02.2014 19:40

  Една позиција напред, на ФИФА ранкингот

  Без одигран натпревар, нашата селекција напредува за едно место на последната објавена ранг листа на ФИФА, иако бевме пасивни во првиот месец од новата година, односно не одигравме ниту еден компетитивен или пријателски меч.
   
 • Фудбал 05.02.2014 15:29

  Касиљас повторно адут на Реал Мадрид

  Шпанскиот фудбалски гигант Реал Мадрид ќе го има повторно Икер Касиљас на голот вечерва во полуфиналната куп пресметка со градскиот ривал Атлетико Мадрид.

Pages