Фудбал

Блог вести

 • Фудбал 05.02.2014 14:26

  Реал – Атлетико: ќе “грми“ во Мадрид

  На европските фудбалски терени, главно се играат натпреварите од националните купови. Најголемо внимание предизвикува пресметката на ривалите од главниот град на Шпанија, во која Реал Мадрид го пречекува Атлетико.

 • Фудбал 05.02.2014 14:24

  Во “Копа Италија“ Пандев и Наполи одново во Рим

  Екипата на Наполи, за која настапува македонскиот интернационалец Горан Пандев, вечерва го игра првиот полуфинален натпревар од фудбалскиот куп на Италија, против составот на Рома.

 • Фудбал 04.02.2014 15:58

  Црвено-црниот дрес да биде гордост

  „Да го вратиме сјајот на фудбалскиот клуб Вардар, да ја вратиме публиката и да направиме црвено-црниот дрес да стане гордост и сон на секое дете“, изјави на денешната средба со новинарите новиот извршен директор на ФК Вардар, Самоил Симев.

 • Фудбал 03.02.2014 15:16

  Михајлов на клупата на Рудар од Приедор

  Горазд Михајлов е нов тренер на Рудар од Приедор.Михајлов е првиот македонски тренер, кој е на чело на еден прволигаш од Босна и Херцеговина.На клупата на Рудар ќе биде во наредната година. Во работата ќе му помага Борче Лазарев, досегашниот кондиционен тренер на Тетекс од Тетово.

 • Фудбал 02.02.2014 12:50

  Дракслер не сакал во Арсенал

  Спортскиот директор на Шалке, Хорст Хелд, објасни дека интересот на Арсенал не бил доволен за премин на Џулиан Дракслер од бундеслигашкиот во премиерлигашкиот клуб.

 • Фудбал 01.02.2014 13:12

  Дел Боске:„Арагонес ја поведе Шпанија на вистискиот пат“

  Селекторот на шпанската фудбалска репрезентација, Висенте Дел Боске, се огласи во медиумите по веста за смртта на неговиот претходник Луис Арагонес.

 • Фудбал 01.02.2014 12:02

  Почина Луис Арагонес

  Поранешниот селектор на шпанската фудбаска репрезентација Луис Арагонес почина денеска на 75-годишна возраст , по долго боледување.

 • Фудбал 29.01.2014 16:02

  Бразилците најбарани, англиските клубови најгалантни

  За фудбалскиот бизнис нема криза. ФИФА преку овластената компанија „Глобал Трансфер Маркет“ објави дека во 2013-та година се направени 12.309 трансфери со обрт од 3,7 билиони долари.
 • Фудбал 29.01.2014 12:28

  Каква супер резерва

  Можеби најдобриот на свет резервен голман Икер Касиљас изброја 682 минути без примен гол за својот Реал Мадрид. Досегашниот рекордер чувар на клубската кралска мрежа беше Франсиз Санчез, од сезоната 1994/1995 чии гол останал негибнат 658 минути.

 • Фудбал 28.01.2014 15:28

  Арсенал со стар менаџер и нова опрема

  За Арсенал важи дека е еден од ретките клубови во светот на фудбалот што работи позитивно и без долгови. За таквата стратегија заслужен е и менаџерот Арсен Венгер кој е и магистар по економски науки.

Pages