Фудбал

Блог вести

 • Фудбал 28.01.2014 15:25

  Кабај се враќа во Франција

  Во очекување на вистинска бомба во зимскиот преоден рок којшто трае до 31 јануари, вреден трансфер оствари Французинот Јохан Кабај. Играчот за врска на Њукасл е на медицински прегледи во Париз и пред потпишување на договор со ПСЖ.

 • Фудбал 28.01.2014 15:22

  Јакимовски од Јапонија во Србија

  Македонскиот фудбалски интернационалец Никола Јакимовски се врати во српското првенство. По авантурата во јапонска Нагоја, Јакимовски потпиша двегодишен договор со Јагодина.

 • Фудбал 26.01.2014 15:40

  Дракслер во Арсенал?!

  И покрај категоричноста на Арсен Венгер дека Арсенал нема да се засилува до крајот на јануарскиот преоден рок, „Дејли меил“ има поинакви информации.

 • Фудбал 26.01.2014 15:02

  Медицинските тестови на пат на трансферот

  Докторите констатирале проблеми на коленото на Микаел Есиен, па преминот на ганскиот интернационалец во Милан се уште не е комплетиран.

 • Фудбал 26.01.2014 14:08

  Самсоненко го презеде ФК Вардар – целта е Лигата на шампионите

  По преземањето на РК Вардар, и спонзорирањето на ЖРК Вардар СЦБТ, рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко на голема врата влегува и во фудбалскиот клуб Вардар.

 • Фудбал 25.01.2014 10:57

  Сидорф е клучната причина

  „Го избрав Милан поради Сидорф“, рече Мишел Есиен по пристигнувањето во Милано. Тој денеска треба да ги мине лекарските прегледи, а доколку го стори тоа, тогаш ќе нема никакви пречки да потпише договор со „росонерите“.

 • Фудбал 25.01.2014 10:55

  Мурињо му врати на Венгер

  Кога е Жозе Мурињо во прашање, никогаш не е здодевно во фудбалските кругови.

 • Фудбал 24.01.2014 19:08

  Блажевски во Азербејџан

  Најдобриот фудбалер во Македонија за 2013-та  Дејан Блажевски е пред трансфер во азербејџанскиот прволигаш Хазар Ланкаран.

 • Фудбал 24.01.2014 16:20

  Мата во Јунајтед, Есиен во Милан

  Жозе Мурињо потврди дека Шпанецот заминува од Лондон, воедно му ветил на Ганецот дека нема да го стопира и неговото заминување од Челси.

 • Фудбал 24.01.2014 15:56

  Ќе нема лесни противници за Македонија

  Македонската фудбалска репрезентација ќе биде дел од петтата квалитативна група при извлекувањето на противниците во квалификациите за Европското првенство во Франција во 2016-та година и официјално денеска потврди УЕФА иако ваквата ситуација беше позната и претходно.

Pages