Фудбал

Блог вести

 • Фудбал 21.01.2014 13:13

  Роналдо со највисоки почести

  По изборот на ФИФА за најдобар светски фудбалер за 2013 година, Кристијано Роналдо е одликуван со една од најпрестижните награди во својата земја.

 • Фудбал 21.01.2014 13:11

  Добра игра, лоши резултати?!

  И покрај тоа што не може да влезе во добра резултатска серија, фудбалерот за врска на Мнчестер јунајтед Мајкл Керик смета дека тимот не игра толку лошо, колку што покажуваат резултатите.

 • Фудбал 21.01.2014 12:15

  Ноу Камп ќе се модернизира?

  Каталонскиот, шпанскиот, светскиот фудбалски храм останува на своето место, во срцето на Барселона! По полемиката која трае со години, управата на фудбалскиот гигант донесе одлука Ноу Камп да се модернизира, а не да се дислоцира на нова локација.

 • Фудбал 20.01.2014 13:53

  Самсоненко црвено - црн до коска !!!

  Теоретски РК Вардар го купи ФК Вардар, практично нов сопственик на македонскиот шампион е рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко.

 • Фудбал 20.01.2014 13:02

  Kрсте Велкоски потпиша за Сараево

  Работнички останува без својот најдобар стрелец оваа сезона. Крсте Велкоски е нов играч на ФК Сареаево каде што треба да остане 2,5 години.

 • Фудбал 19.01.2014 14:15

  И Баерн знае да губи!

  Баерн ретко губи, па секој негов пораз е речиси сензационална вест, особено ако е од екипа од рангот на Ред Бул Салцбург.

 • Фудбал 15.01.2014 14:04

  Сидорф не ги израдува сонародниците - легенди

  Холандската фудбалска легенда Руд Гулит изрази сомневање во изборот на Кларенс Сидорф за нов тренер на Милан.

 • Фудбал 15.01.2014 14:02

  25 судиски тројки за Мундијалот во Бразил

  За квалитетно Светско првенство се потребни и добри судии. ФИФА ги одреди 25-те тројки и уште осумте резервни двојки коишто ќе ја делат правдата на Мундијалот во Бразил. Ова е скратениот и конечен список којшто во 2011-та година сочинуваше 52 тројки.

 • Фудбал 15.01.2014 14:01

  Мурињо го поддржа Мојс

  И покрај неубедливите резултати на Манчестер јунајтед во досегашниот дел од сезоната, менаџерот на Челзи, Жозе Мурињо, смета дека работното место на неговиот колега Дејвид Мојс не е загрозено.

 • Фудбал 14.01.2014 15:48

  Сидорф седна на клупата на Милан

  Освојувачот на две титули во Лигата на шампионите, доаѓа на местото каде што ги доживеа најсветлите моменти во играчката кариера. Холанѓанецот има сизифовска задача, да ги врати сјајот и угледот на фудбалскиот Титаник, Милан.

Pages