Фудбал

Блог вести

 • Фудбал 14.01.2014 14:32

  Изборот шарен, Кристијано Роналдо најдобар

  Иако Кристијано Роналдо, Меси и Рибери се речиси во изборот на сите репрезентативни капитени, имаше фудбалери и со различно мислење од мнозинството при гласањето за најдобриот во 2013-та во организација на ФИФА и на „Франс фудбал“.

 • Фудбал 14.01.2014 13:52

  Пирло останува во Јувентус!

  Андреа Пирло го продолжи договорот со Јувентус до 2016-та, пишува „Газета дело спорт“. Ветеранот не сакал да биде во недоумица за клупската кариера, а со тоа има намера во летниот период целосно да се насочи кон Светското првенство во Бразил.

 • Фудбал 13.01.2014 22:19

  Кристијано Роналдо фудбалски крал на годината

  По 2008-ма, тогаш како играч на Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо вторпат е најдобар фудбалер во светот.

 • Фудбал 13.01.2014 15:55

  Роналдо фаворит пред Меси и Рибери

  Секој има свој фаворит, во исклучителна конкуренција на тројца најдобри во светот за минатата година постојат илјадници аргументи, но може да има само еден победник.  Кристијано Роналдо, Лео Меси и Франк Рибери се во најтесниот избор на ФИФА за фудбалер за 2013

 • Фудбал 10.01.2014 16:16

  Пандев останува во Наполи

  Најдобриот македонскиот фудбалер Горан Пандев до крајот на оваа сезона ќе игра во дресот на Наполи, откако раководството на небесно-сините упатија јасно НЕ за Фиорентина, која беше заинтересирана за негов трансфер.

 • Фудбал 10.01.2014 16:10

  Богатинов пред договор со Стеауа

  Нашиот репрезентативец Мартин Богатинов е прв кандидат за засилување на голманската позиција во романскиот шампион Стеауа.

 • Фудбал 10.01.2014 15:26

  Бошко Ѓуровски дебитира со Летонија

  Поранешниот учесник на ЕП од 2004-та, фудбалската селекција на Летонија ќе гостува на „Филип Втори“ Арената во Скопје на 5-ти март. Тоа ќе биде прв тест во овој деветмесечен вакуум период пред септемврискиот старт на квалификациите за Евро 2016-та во Франција.

 • Фудбал 10.01.2014 12:36

  Статистиката на страна на Мојс

  Манчестер јунајтед лошо ја почна сезоната, навивачите се незадоволни од остварувањата на англискиот шампион, па нормално е менаџерот Дејвид Мојс да биде

 • Фудбал 09.01.2014 14:09

  Грнчаров раскина со Ботев

  Спортскиот директор на бугарскиот прволигаш Ботев Пловдив Александар Александров не му го прости скандалот на Бобан Грнчаров и во договоро со управата на клубот, одлучи да го ослободи од обврските во клубот.

 • Фудбал 09.01.2014 12:22

  Меси се врати со голови

  Како вреден подарок спроти дербито  против Атлетико Мадрид навивачите на Барселона го доживуваат враќањето на Лионел Меси на теренот. Враќање  проследено со два гола во победата со 4:0 против Хетафе во Купот на Шпанија.

Pages