Фудбал

Блог вести

 • Фудбал 08.01.2014 15:27

  Хицлшпергер призна дека е геј

  За некого храброст, за некого срам. Поранешниот германски фудбалер Томаш Хицлшпергер призна дека е хомосексуалец.

 • Фудбал 08.01.2014 14:58

  Мојс на агендата на ФА

  Англиската фудбалска федерација ќе го разгледува поведението на менаџерот на Манчестер јунајтед, Дејвид Мојс, во врска со вчерашниот полуфинален натпревар од ФА купот против Сандерленд.

 • Фудбал 08.01.2014 14:48

  Фудбалскиот мундијал во Катар 2022 нема да биде налето

  Светската фудбалска асоцијација ФИФА најавува преседан каков што не памети најпопуларниот спорт. Мундијалот во Катар во 2022 нема да се одржи во лето, како што беше случај со сите деветнаесет претходно.

 • Фудбал 08.01.2014 11:22

  Пет трофеи = на светски врв

  Мануел Нојер чуварот на мрежата на Баерн Михен и секако германската фудбалска репрезентација, ја заслужи наградата најдобар светски голман.

 • Фудбал 06.01.2014 19:34

  Мојс сака, но не е оптимист за засилувања

  Менаџерот на Манчестер јунајтед, Дејвид Мојс, е под се поголем притисок со оглед на слабите резултати на неговата екипа сезонава.

 • Фудбал 06.01.2014 19:31

  Ристиќ пак во Кореја

  Поранешниот македонски фудбалски интернационалец Стевица Ристиќ повторно ќе настапува во шампионатот на Јужна Кореја. Во наредните две сезони Ристиќ ќе го носи дресот на Јеонгам драгонс, а претходно играше во јапонскиот тим Шонан во втората лига.

 • Фудбал 06.01.2014 12:15

  Почит за бесмртниот Еузебио!

  Огромен број навивачи на Бефика и воопшто фудбалски вљубеници му оддадоа почит на Еузебио, кој почина вчера во 71-годишна возраст . Тој беше еден од најголемите фудбалери на сите времиња, а за него Жозе Мурињо рече дека е бесмртен.

 • Фудбал 03.01.2014 15:35

  Највисока државна награда за Кристијано Роналдо

  Португалскиот фудбалски репрезентативец Кристијано Роналдо ќе ја добие највисоката државна награда како еден од симбол

 • Фудбал 26.12.2013 13:23

  Во Англија, фудбалот како подарок на „Боксинг деј“

  Англискиот фудбал има огромна традиција на играње натпревари на 26 декември. Популарниот „Боксинг деј“ го добил името од некогашниот обичај, кога богатите им предавале кутии со божикни подароци на сиромашните.

 • Фудбал 26.12.2013 13:19

  Мојс верува во титула

  И покрај лошиот влез во сезоната, менаџерот на Манчестер јунајтед, Дејвид Мојс, смета дека неговиот тим може да ја одбрани ланската шампионска круна во англиското фудбалско првенство.

Pages