Фудбал

Блог вести

 • Фудбал 18.12.2013 12:39

  Без толеранција за навивачките испади

  УЕФА ги кази Олимпијакос и Зенит за поведението на нивните навивачи во натпреварите од Лигата на шампионите.

 • Фудбал 18.12.2013 12:36

  Победите со по 1-0 се најлесната работа во фудбалот

  Менаџерот на Челзи Жозе Мурињо сериозно размислува да го промени стилот на игра на неговиот клуб и да се преориентира на начинот на игра којшто ги одликуваше „сините“ во периодот на неговиот прв мандат во клубот, од 2004 до 2007.

 • Фудбал 17.12.2013 14:20

  Обвинети Гатузо и Броки

  Италијанската полиција утрово уапси четири лица поради местење фудбалски натпревари, а покрената е истрага против Џенаро Гатузо и Кристијан Броки. Тие се осомничени дека лажирале резултати од Серија А на крајот на сезоната 2010/11.

 • Фудбал 17.12.2013 14:19

  Бејл чини 200 милиони евра

  Три ипол месеци по завршувањето на фудбалскиот преоден рок, сведувањето на сметките покажува неверојатни суми.

 • Фудбал 17.12.2013 11:53

  10 натпревари казна за Шимуниќ

  Ветеранот во хрватската фудбалска репрезентација, Јосип Шимуниќ, е суспендиран на 10 натпревари, и ќе го пропушти Мундијалот во Бразил.

 • Фудбал 16.12.2013 13:19

  Арсенал-Баерн Минхен 1/8 финален хит

  Ждрепката за нокаут фазата од Лигата на фудбалските шампони не му беше наклонета на  актуелниот европски првак Баерн од Минхен, кој на патот на одбрана на титулата се соочува со лондонски Арсенал.

 • Фудбал 13.12.2013 15:42

  Клинсман ќе продолжи со Јенките

  Јурген Клинсман ќе остане на чело на американската фудбалска репрезентација и по завршувањето на Мундијалот во Бразил. Американците му ја дадоа довербата на германскиот стратег и во наредните 4 години, со оглед на тоа дека ги исполни ветувањата, пред се пласман на наредното СП.
 • Фудбал 13.12.2013 15:39

  Германците ќе градат сами

  Челниците на германската фудбалска федерација донеле одлука сами да изградат тренинг камп за својата селекција, во Бразил, за претстојното СП што ќе се одржи во оваа јужноамериканска земја, наредната година.
   
 • Фудбал 13.12.2013 12:29

  ПСВ Ајндховен пак испадна во групната фаза

  Черноморец, Динамо Киев, Макаби Тел Авив, Марибор, Либерец и Свонси ги пополнија последните шест делчиња од 1/16-финалниот мозаик во фудбалската Лига Европа, по синоќешното 6.коло од групната фаза.

 • Фудбал 12.12.2013 15:53

  Ѓуровски верува во Македонија

  Долго време Бошко Ѓуровски се врати во македонскиот фудбал и тоа на клупата на репрезентацијата. И покрај неуспехот во квалификациите за бразилскиот мундијал, новиот селектор препознава квалитет во националната селекција.

Pages