Фудбал

Блог вести

 • Фудбал 17.12.2013 14:19

  Бејл чини 200 милиони евра

  Три ипол месеци по завршувањето на фудбалскиот преоден рок, сведувањето на сметките покажува неверојатни суми.

 • Фудбал 17.12.2013 11:53

  10 натпревари казна за Шимуниќ

  Ветеранот во хрватската фудбалска репрезентација, Јосип Шимуниќ, е суспендиран на 10 натпревари, и ќе го пропушти Мундијалот во Бразил.

 • Фудбал 16.12.2013 13:19

  Арсенал-Баерн Минхен 1/8 финален хит

  Ждрепката за нокаут фазата од Лигата на фудбалските шампони не му беше наклонета на  актуелниот европски првак Баерн од Минхен, кој на патот на одбрана на титулата се соочува со лондонски Арсенал.

 • Фудбал 13.12.2013 15:42

  Клинсман ќе продолжи со Јенките

  Јурген Клинсман ќе остане на чело на американската фудбалска репрезентација и по завршувањето на Мундијалот во Бразил. Американците му ја дадоа довербата на германскиот стратег и во наредните 4 години, со оглед на тоа дека ги исполни ветувањата, пред се пласман на наредното СП.
 • Фудбал 13.12.2013 15:39

  Германците ќе градат сами

  Челниците на германската фудбалска федерација донеле одлука сами да изградат тренинг камп за својата селекција, во Бразил, за претстојното СП што ќе се одржи во оваа јужноамериканска земја, наредната година.
   
 • Фудбал 13.12.2013 12:29

  ПСВ Ајндховен пак испадна во групната фаза

  Черноморец, Динамо Киев, Макаби Тел Авив, Марибор, Либерец и Свонси ги пополнија последните шест делчиња од 1/16-финалниот мозаик во фудбалската Лига Европа, по синоќешното 6.коло од групната фаза.

 • Фудбал 12.12.2013 15:53

  Ѓуровски верува во Македонија

  Долго време Бошко Ѓуровски се врати во македонскиот фудбал и тоа на клупата на репрезентацијата. И покрај неуспехот во квалификациите за бразилскиот мундијал, новиот селектор препознава квалитет во националната селекција.

 • Фудбал 12.12.2013 11:08

  Комплетирана листата на 1/8 финалистите

  По четири англиски и германски екипи, три шпански и „останатиот“ дел од Европа  кој го сочинуваат Франција,  Италија, Грција, Русија и Турција со по еден претставник,  е натпреварувачката структура од нокаут фазата во Лигата на фудбалските шампиони.

 • Фудбал 11.12.2013 13:00

  Милан и Ајакс во „клинч“ за осминафинале

  Пет празни осминафинални места вечерва ќе пополни Е – Х сегментот во Лигата на шампионите. Пресметката на некогашните европски прваци Милан и Ајакс ќе го промовира вториот осминафиналист од групата „Х“.

 • Фудбал 09.12.2013 23:18

  Завршни битки за останување во Лигата на шампионите

  Започнува сведувањето на сметките во групната фаза од Лигата на фудбалските шампиони. Вечер се отвораат вратите на 8 стадиони за екипите кои ги сочинуваат А, Б, Ц и Д групата.

Pages