Фудбал

Блог вести

 • Фудбал 03.12.2013 15:37

  Врвот за Вардар

  Фудбалерите на Вардар се вратија на водечката позиција во Првата македонска фудбалска лига. Шампионот победи на теренот на Гостивар со 2-1 во завршниот натпревар од 18-тото коло.

 • Фудбал 03.12.2013 14:43

  Дебармаалска романтика или битолска класика?

  Зад себе имаат солиден дел од сезоната, рамноправно конкурираат за првенствената титула, играат во добра форма и затоа Работнички и Пелистер подеднакво и со право целат на полуфиналето, па и на куп трофејот.

 • Фудбал 01.12.2013 19:32

  Вардар не играше, три екипи на врвот

  Шкендија и Пелистер не погодија во противничките мрежи во меѓусебниот дуел од 18-то прволигашко фудбалско коло. Иако натпреварот беше динамичен, лошите услови не дозволи стрелците да дојдат до израз.

 • Фудбал 29.11.2013 14:49

  Познати осумнаесет шеснаестинафиналисти

  Се расчистува ситуацијата пред завршното коло во 12-те групи во УЕФА Европа лигата...

 • Фудбал 29.11.2013 14:48

  Пелистер ја напаѓа Шкендија во Тетово

  Продолжува трката на водечката четворка во македонската фудбалска прволигашка конкуренција и неизвесната битка на речиси половина лига за избегнување на опасната зона.

 • Фудбал 28.11.2013 12:43

  Последна шанса за Бордо

  Осум екипи обезбедија пласман во шеснаестинафиналето од УЕФА Европа лигата уште по натпреварите од четвртото коло од групната фаза. Во петтото, Бордо има победнички императив против Ајнтрахт, доколку сака и на пролет да игра на интернационалната сцена.

 • Фудбал 28.11.2013 12:24

  Лигата на шампиони во полн сјај

  Лигата на шампиони- моќна,инспиративна...! Фудбалски раскошна е уште во оваа рана фаза на групното чистилиште. Како ли ќе биде на пролет кога клубовите ќе истрчуваат еден на еден, гради в гради!

 • Фудбал 27.11.2013 21:43

  Слободни се десет осминафинални места

  Осум екипи веќе обезбедија настап во нокаут фазата од Лигата на фудбалските шампиони. Во вечерашните натпревари од петтото коло од А - Де половината тоа може да го стори и Манчестер јунајтед доколку победи во Леверкузен на теренот на Баер.

 • Фудбал 27.11.2013 21:41

  Челзи во 1/8-финалето, уште пет празни места од „Е-Х“ групите во ЛШ

  Челзи е петтиот тим што избори осминафинале, иако вторпат сезонава загуби од Базел. И со поразот од 1-0 во Швајцарија ја остави зад себе ланската елиминација и како прв во групата “Е“ ќе го дочека последното коло, бидејќи Шалке 04 одигра 0-0 кај Стеауа.

 • Фудбал 27.11.2013 21:37

  Пелистер на врвот

  Со серија од четири победи Пелистер изби на водечката позиција во Првата македонска фудбалска лига по некомплетното 17.коло. Битолскиот тим денеска го совлада Гостивар пред своја публика со 1-0 со голот на Воденичаров во 75. Минута.

Pages