Фудбал

Блог вести

 • Фудбал 05.11.2015 14:28

  Баерн го „разоружа“ Арсенал, Барселона одново предводена од Неимар и Суарез

  Од синоќешните 8 натпревари од ЛШ во фокусот беше пресметката во Минхен, во која Баерн го детронизира Арсенал. Баварците најавија реванш за поразот пред 15 дена и го истурија гневот врз “топчиите“ кои ги испратија со петарда во мрежата.

 • Фудбал 04.11.2015 11:29

  Арсенал „се вади“ во Минхен

  Нов судир на „големите“ од Ф групата! Баерн Минхен-Арсенал, 10-ти пат во Лигата на шампионите! Фудбал за уживање! Пред две седмици во Лондон, Арсенал се издигна над неволјите со кои се судри на стартот од Лигата на шампионите.

 • Фудбал 03.11.2015 17:31

  Вардар против Шкендија во 1/4-финалето

  Посакуваа да се избегнат но за еден од двата во моментов најдобри фудбалски клуба кај нас, трофејот од купот на Македонија ќе остане само сон. Ждрепката сакаше Шкендија и Вардар меѓу себе да се сретнат уште во четвртфиналето од најмасовното клубско фудбалско натпреварување кај нас.

 • Фудбал 02.11.2015 18:30

  Нови репрезентативни имиња нема, но Ангеловски има стратегија

  По најлошиот циклус квалификации, по серијата од 11 натпревари без победа, меѓу нив девет порази, промените во фудбалската репрезентација на Македонија беа логични. Новиот селектор, Игор Ангеловски ќе се обиде за почеток да го сопре тонењето.

 • Фудбал 22.10.2015 16:07

  Клоп дебитира на „Енфилд“

  Јурген Клоп ќе ја има првата средба со навивачката армија на Енфилд, којашто во него гледа спасител и нов херој којшто ќе го крене трофејниот англиски клуб во некогашните височини.

 • Фудбал 22.10.2015 14:44

  Голема нула на „Паркот на принцовите“

  Скромна вечер со само петнаесет голови или ниту два по натпревар, со три промашени пенали и со едно големо разочарување.

 • Фудбал 21.10.2015 15:07

  Во најгламурозниот меч во ЛШ, Ди Мариа и „Ибра“ подготвени за Реал и Роналдо

  Секоја чест на сите кои вечерва играат во елитната лига, но гламурот е сепак во Париз. Градот на светлината ќе заблеска во најдобро можно светло кога на “Паркот на принцовите“ ќе истрчаат “Кралевите“ кои ќе се соочат со домашните “светци“.

 • Фудбал 20.10.2015 17:00

  Пандев се враќа во репрезентацијата

  По долго време исполнето главно со непријатности во врска со македонскиот репрезентативен фудбал, освежување донесе веста дека Горан Пандев повторно ќе го облече дресот со државниот грб.

 • Фудбал 20.10.2015 13:45

  Лига на шампиони

  Најсилно вечерва ќе грми на „Емирати“ во Лондон. Арсенал за да излезе од стапицата во која е фатен не смее да загуби од Баерн. По поразите од Динамо Загреб и Олимпијакос,  „топџиите“ остануваат без избор, ќе мораат да го нападнат германскиот фудбалски џин!

 • Фудбал 16.10.2015 19:13

  Игор Ангеловски нов селектор на фудбалската репрезентација

  Игор Ангеловски ќе ја предводи фудбалската репрезентација на Македонија на пријателските натпревари против Црна Гора и Либан закажани за следниот месец во Скопје.

Pages