Фудбал

Блог вести

 • Фудбал 21.10.2015 15:07

  Во најгламурозниот меч во ЛШ, Ди Мариа и „Ибра“ подготвени за Реал и Роналдо

  Секоја чест на сите кои вечерва играат во елитната лига, но гламурот е сепак во Париз. Градот на светлината ќе заблеска во најдобро можно светло кога на “Паркот на принцовите“ ќе истрчаат “Кралевите“ кои ќе се соочат со домашните “светци“.

 • Фудбал 20.10.2015 17:00

  Пандев се враќа во репрезентацијата

  По долго време исполнето главно со непријатности во врска со македонскиот репрезентативен фудбал, освежување донесе веста дека Горан Пандев повторно ќе го облече дресот со државниот грб.

 • Фудбал 20.10.2015 13:45

  Лига на шампиони

  Најсилно вечерва ќе грми на „Емирати“ во Лондон. Арсенал за да излезе од стапицата во која е фатен не смее да загуби од Баерн. По поразите од Динамо Загреб и Олимпијакос,  „топџиите“ остануваат без избор, ќе мораат да го нападнат германскиот фудбалски џин!

 • Фудбал 16.10.2015 19:13

  Игор Ангеловски нов селектор на фудбалската репрезентација

  Игор Ангеловски ќе ја предводи фудбалската репрезентација на Македонија на пријателските натпревари против Црна Гора и Либан закажани за следниот месец во Скопје.

 • Фудбал 15.10.2015 16:50

  Друловиќ заминува!

  Репрезентативниот фудбалски брод незапирливо тоне, а прв најверојатно ќе го напушти капетанот. Селекторот Љубинко Друловиќ има понуда да биде тренер на Партизан и извесно е дека ќе ја прифати. Тоа значи дека Македонија ќе има нов фудбалски кормилар.

 • Фудбал 14.10.2015 12:16

  ЕУРО 2016

  Неколку селекции синоќа го доработуваа започнатото, играа и се надеваа дека ќе обезбедат место на волшебниот тепих, што ќе ги однесе во Франција.

 • Фудбал 30.09.2015 12:24

  „Црвените ѓаволи“ по бодови против Волфсбург

  Манчестер Јунајтед очекува враќање во победнички ритам во Лигата на шампионите. „Црвените ѓаволи“ се надеваат дека Волфсбург е погоден противник за тоа, во групата којашто се искомпликува уште со почетните резултати.

 • Фудбал 14.09.2015 21:46

  Петта победа за Шкендија

  Шкендија – Ренова 3-1 во завршниот натпревар од шестото коло во Првата македонска фудбалска лига.

 • Фудбал 08.09.2015 10:45

  Против великанот, во одбрана на честа

  На денешен ден пред една година, во Валенсија Шпанија ја победи Македонија со 5:1! За Шпанците тоа беше одличен влез во одбрана на титулата од 2012-та.

 • Фудбал 04.09.2015 15:24

  „Сивиот“ Луксембург, „порозова“ фудбалска реалност?

  Преполовена температура, облаци место сонце, типично сиво време во Луксембург сити. Амбиент како нашиот фудбалски. Сакаме повеќе отколку што досега остваривме. Четвртото место е нашата нова цел, откако претходно поставувавме нереални репери. Но како се мери фудбалскиот успех?

Pages