Фудбал

Блог вести

 • Фудбал 29.07.2015 15:47

  Работнички не се плаши од Трабзонспор

  Работнички игра добро, константно и затоа заслужи двомеч со  уште еден противник со звучни имиња, Трабзонспор. Турската екипа нема трофејна европска историја, но има фудбалери од типот на Кардозо, Босингва и Мбиа и вреди стотици милиони евра.

 • Фудбал 27.07.2015 14:39

  Мексико по низа контроверзи до 7 трофеј во Голд куп

  Репрезентацијата на Мексико триумфира на фудбалскиот “Голд куп“ на кој учествуваат земјите од Северна и Средна Америка. Во финалето пред околу 70.000 гледачи на Линколн стадионот во Филаделфија, Мексико ја совлада Јамајка со 3:1 и во своето осмо финале го освои трофејот по рекорден седми пат.

 • Фудбал 23.07.2015 19:45

  Вардар против Шкупи на стартот на новото првенство

  23-от фудбалски шампионат на Македонија.

 • Фудбал 22.07.2015 15:15

  Работнички верува во успех приотив Јелгава

  Ситуацијата е иста и затоа нема да се менува ниту пристапот, Работнички и во првото квалификациско коло за УЕФА Европа лигата против естонска Флора анулираше гостински пораз од 1:0, па сега ќе треба да го повтори успехот и во дуелот со Јелгава.

 • Фудбал 21.07.2015 15:35

  Вардар - Aпоел, како во старите добри времиња

  Домашните трофеи никогаш не се доволни, црвено - црните и оние на теренот и оние на трибините се гладни за европски успеси. Вардар против Апоел е во позиција и теоретски да ја повтори 2003-та и елиминацијата на ЦСКА Москва.

 • Фудбал 20.07.2015 18:02

  Мексико и Панама “маратонски“ до полуфинале

  Многу драматика, крајно неизвесни дуели и трилер завршница во двата 1 /4финални меча одиграни рано изутрина во Голд куп, на кој настапуваат земјите од Конкакаф зоната.

 • Фудбал 20.07.2015 14:07

  Еуфорија нема, шансите се 50:50

  Ремито без голови во Никозија ги разбранува „вардаровите“ води. Нашиот најтрофеен многу пореално цели кон подолго европско лето, а на хоризонтот срамежливо ѕирка дури и меѓународна фудбалска есен.

 • Фудбал 17.07.2015 20:05

  Вардар со Митјиланд, Работнички со Трабзон?

  Вардар и Работнички имаат активни резултати пред реваншите од европските фудбалски купови, па иако се уште не треба да размислуваат за наредната рунда, со внимание ја проследија денешната ждрепка којашто ги одреди нивните евентуални противници во следното коло.

 • Фудбал 16.07.2015 15:57

  Мексико само нерешено со Тринидад, Канада елиминирана

  Заврши групната фаза од натпреварите на фудбалскиот златен куп, каде што од 12 селекции 8 се пласираа во 1 /4финалето. Меч за уживање и неверојатни пресврти одиграа Мексико и Тринидад и Тобаго, кој заврши нерешено 4 :4.

 • Фудбал 15.07.2015 12:24

  Првиот чекор направен, победничкиот во Скопје

  Вардар радосно се враќа од Никозија. Остана непоразен, не прими гол! Ехо од срцето на Егејот, кое од синиќа поприма и доза на еуфоричност. Гледаме колку малку само треба овој наш маргинализиран фудбал да стане топ-тема, кога и нерешените резултати се слатки за јавноста.

Pages