Фудбал

Блог вести

 • Фудбал 20.07.2015 14:07

  Еуфорија нема, шансите се 50:50

  Ремито без голови во Никозија ги разбранува „вардаровите“ води. Нашиот најтрофеен многу пореално цели кон подолго европско лето, а на хоризонтот срамежливо ѕирка дури и меѓународна фудбалска есен.

 • Фудбал 17.07.2015 20:05

  Вардар со Митјиланд, Работнички со Трабзон?

  Вардар и Работнички имаат активни резултати пред реваншите од европските фудбалски купови, па иако се уште не треба да размислуваат за наредната рунда, со внимание ја проследија денешната ждрепка којашто ги одреди нивните евентуални противници во следното коло.

 • Фудбал 16.07.2015 15:57

  Мексико само нерешено со Тринидад, Канада елиминирана

  Заврши групната фаза од натпреварите на фудбалскиот златен куп, каде што од 12 селекции 8 се пласираа во 1 /4финалето. Меч за уживање и неверојатни пресврти одиграа Мексико и Тринидад и Тобаго, кој заврши нерешено 4 :4.

 • Фудбал 15.07.2015 12:24

  Првиот чекор направен, победничкиот во Скопје

  Вардар радосно се враќа од Никозија. Остана непоразен, не прими гол! Ехо од срцето на Егејот, кое од синиќа поприма и доза на еуфоричност. Гледаме колку малку само треба овој наш маргинализиран фудбал да стане топ-тема, кога и нерешените резултати се слатки за јавноста.

 • Фудбал 14.07.2015 23:08

  Вардарци ветија и исполнија добар резултат во Никозија

  Вардар ја оствари првичната цел, остана непоразен на гостувањето против кипарскиот шампион Апоел на жешкиот терен на ГПС арената. Тројниот учесник во групната фаза од Л Ш послесвиве 5 години наиде на расположен ривал, кој во најголем дел од мечот ги неутрализира нивните брзи играчи.

 • Фудбал 14.07.2015 11:32

  Вардар на крилјата на убави желби

  Европа, предизвик за секоја амбициозна средина во фудбалското соѕвездие. Вардар по двегодишната пауза зачекорува во тој свет исполнет со убави желби, но и искушенија. Кипарскиот Апоел е вистинскиоот испит на зрелоста на оваа генерација на Вардар.

 • Фудбал 13.07.2015 20:27

  Стерлинг, најскап англиски фудбалер

  Фудбалското трансфер лето ќе биде долго, засега најактивни се англиските екипи, газдите не штедат.

 • Фудбал 10.07.2015 21:04

  АПОЕЛ фаворит, Вардарци мотивирани

  Пред 11 години црвено - црната фудбалска еуфорија за малку не се претвори во чудо. Вардар го делеа детали од пласман во групната фаза во Лигата на шампионите. Оттогаш Вардар се симна и до дното и се искачи повторно на домашниот врв којшто му овозможи две пресметки со АПОЕЛ.

 • Фудбал 09.07.2015 17:43

  Тема за фудбалска дилема

  Постојаниот пад на светското рангирање не мора да загрижува доколку се гледа напредок во играта и во концепцијата на македонскиот национален фудбалски состав. Понекогаш моменталните резултати се влог во иднината.

 • Фудбал 09.07.2015 17:42

  Македонија на 105-то место

  Поразот од Словачка и претпоследното место во квалификациите ја однесоа македонската фудбалска репрезентација на 105-тото место на ранг листата на ФИФА. Националниот состав е за пет позиции подолу во однос на претходното рангирање.

Pages