Политика

Кампања за референдумот

Владата донесе одлука за спроведување информативна кампања за референдумот. Се кројат планот и програма за нејзиното спроведување. Сѐ уште се прават пресметки колку ќе чини...

Повеќе
Финансии

На потег деловните банки

Народната банка ја олабави монетарната политика. Намалена е основната каматна стапка за 0,25 проценти поени. Движењата на девизниот пазар се поволни...

Повеќе
Шангајска листа

Нема универзитет од РМ

Македонските универзитети и годинава ги нема на Шангајската листа. Листата за 2018-та ја предводат американските „Харвард“ и „Стенфорд“, и британски „Кембриџ“...

Повеќе
Италија

Дводневна жалост во Џенова

Во Џенова потрага по преживеаните, италијанските агенции јавуваат за над 35 загинати по уривањето на надвозникот. Засега не се познати причините за несреќата...

Повеќе
  • Реал Мадрид вечерва оствари победа од 3:1 над Ливерпул и на тој начин го освои својот 13-ти трофеј во Лигата на шампионите и трет по ред, по два гола кои дојдоа по неверојатни грешки на голманот на „црвените“, Лорис Кариус.

  • Повеќето жени сонуваат за нежно, витко, обликувано тело, но тешко се откажуваат од омилените слатки и солени гурмански задоволства. Трајното решение е здрава исхрана и редовно вежбање, но има и еден многу корисен совет што може да го олесни слабеењето.

    Станува збор за сок од потполно природни состојки, кој го топи целиот вишок на калории што сте ги внеле.

    Состојки: