Кошарка

Блог вести

 • Кошарка 30.01.2014 08:48

  Антиќ: Горд сум што ќе ја претставувам Македонија на Ол-стар викендот

  Перо Антиќ, првиот Македонец што заигра во престижната кошаркарска НБА лига ќе учествува на Ол-стар викендот што од 14 до 16 февруари ќе се одржи во Њу Орлеанс, објави клубот на Антиќ Атланта Хоукс.
   
 • Кошарка 29.01.2014 10:18

  Хјустон е пеницилинот за финалистот, за Лејкерс нема лек

  Рокетс трет пат сезонава го совладаа составот на Спарс и уште еднаш ги покажуваат аспирациите во тековната сезона. Заштитниот знак на Градот на ангелите, одамна е во криза од која што нема излез на виделина.

 • Кошарка 28.01.2014 17:34

  Дурент одново незадржлив, за осма победа на Оклахома

  Кошаркарите на Оклахома Сити продолжуваат со победоносната серија, откако ја совладаа Атланта со 111:109.

 • Кошарка 28.01.2014 15:29

  Дурент одново незадржлив !

  Кошаркарите на Оклахома Сити продолжуваат со победоносната серија, откако ја совладаа Атланта со 111:109. И покрај тоа што настапија без повредениот Перо Антиќ, гостите го контролираа резултатот се до завршната четвртина којашто Оклахома ја доби со 32:22, за пресврт и конечен триумф.

 • Кошарка 28.01.2014 15:24

  МЗТ на седмо небо, Гечевски во ренесанса

  Математиката никогаш не била добар пријател на спортот, затоа што тоа се два различни света, но ќе се обидеме низ бројки да го проектираме предизвикот, што нашиот шампион треба да го соџвака во финишот на АБА првенството, за нова граница на македонската клупска кошарка.

 • Кошарка 28.01.2014 12:42

  Кожув сака реприза против Левски

  Кошаркарите на Кожув денеска од 17.30 (пренос МРТ 1) ќе го пречекаат Левски во Балканската лига. За македонскиот претставник ова е исклучително значаен натпревар во трката за пласман во елиминацискиот сегмент од БИБЛ друштвото.

 • Кошарка 27.01.2014 22:37

  Историски триумф на МЗТ Скопје

  Вечерва Аеродром ќе гори, вечерва сите искрени љубители на кошарката во Скопје и во Макеоднија ќе слават. МЗТ Скопје го преслуша Партизан, во Белград. Македонскиот шампион го кутна српскиот и јадранскиот, на затворањето на 18-та АБА рунда.
 • Кошарка 27.01.2014 14:38

  Нема поголем испит од шампионот

  Во круговите на регионалната кошарка, нема поголем предизвик од Партизан во Пионир. За двата тима, вечерашниот натпревар ќе биде од исклучително значење.

 • Кошарка 27.01.2014 13:02

  Емотивно враќање на Пирс и на Гарнет во Бостон

  4:4, домашни – гости во вечерните и ноќешните НБА натпревари. Бруклин ја оствари десеттата победа во последните 11 натпревари, но мечот во Бостон го одбележа првото враќање дома на Кевин Гарнет и Пол Пирс.

 • Кошарка 26.01.2014 16:55

  Дурент може и сам !

  Неверојатниот Кевин Дурент сам ја носи Оклахома кон најдобрата позиција во пресрет на НБА плеј - офот.

Pages