Кошарка

Блог вести

 • Кошарка 24.01.2014 19:10

  Партизан ослабен против Мзт Скопје

  Драган Милосављевиќ е третиот кошаркар од првата петорка на Партизан кој ќе паузира поради повреда. Влијателниот играч најверојатно нема да биде во составот за понеделничкиот дуел од 18-то коло во АБА лигата во Белград против Мзт Скопје Аеродром.

 • Кошарка 24.01.2014 16:18

  Објавени стартните петорки на НБА Ол-Стар мечот

  НБА лигата ги презентира гласовите од изборот за почетните петорки, на 63-тиот меч на сите ѕвезди, што на 16-ти февруари ќе се игра во Њу Орлеанс Арена.

 • Кошарка 24.01.2014 11:14

  Перо Антиќ на принудна пауза

  По серијата  одлични игри, во кои имаше голем придонес во победите на Атланта, Перо Антиќ ја заработи првата посериозна повреда.

 • Кошарка 23.01.2014 11:30

  Прв дабл-дабл на Перо Антиќ

  Македонскиот интернационалец во дресот на Хокс, учествуваше со 10 поени и со 12 скокови (личен рекорд), во победата на Атланта на гости кај Орландо (109:112).
   
 • Кошарка 22.01.2014 20:06

  Куманово преслаб за Приштина

  На кошаркарите на Куманово не им одговара Приштина. Кумановци вторпат сезонава се поразени во дуелите со Сигал Приштина, овој пат на гостински терен, со 75:60. Домашните го наметнаа својот препознатлив ритам од стартот и го контролираа натпреварот до крајот.

 • Кошарка 22.01.2014 12:46

  Бруклин ја продолжи серијата, Мајами се врати на победа

  Кошаркарите на Бруклин ја остварија третата победа во низа, а осма во серија, по победата против Орландо со 101:90. Одново успехот беше плод на тимската игра, при што во составот на Бруклин, сите единаесемина кои влегоа во игра, се запишаа меѓу стрелците.

 • Кошарка 22.01.2014 12:32

  Куманово на гости кај Сигал

  Лидерот на БИБЛ лигата, серијата од две гостувања ја заокружува на теренот на тимот од Приштина, во 10-та рунда од балканската кошаркарска сезона.
   
 • Кошарка 21.01.2014 11:37

  Булс ја прекинаа мини серијата на Лејкерс

  Чикаго славеше против Лејкерс (102:100) по продолжението, во трите натпревари од синоќешната НБА понуда. Огустин постигна 27 поени за победникот, а Јанг 31 кај поразените. Ова е 7-ми пораз за Лејкерс по две победи по ред, во 10 натпревари одиграни во јануари.
   
 • Кошарка 21.01.2014 10:11

  Антиќ блескаше за победа на Атланта против Мајами

  Со најдобриот натпревар досега, македонскиот кошаркар Перо Антиќ беше меѓу клучните играчи на Атланта во тримфот против шампионот Мајами со 121:114.

 • Кошарка 20.01.2014 12:39

  Тандер и Спарс се борат за превласт на Западот

  Оклахома победи против Сакраменто, Сан Антонио во дуелот со Милвоки, со што овие две екипи остануваат во чекор со Портланд, за најдобриот скор во Западната конференција.
   

Pages