• Македонија 17.02.2014 14:35

  Едно од повредените девојчиња од Тетово во кома

  Едно од повредените девојчиња во синоќешната експлозија на бомба во Тетово е во тешка здравствена состојба на Клиниката КАРИЛ во Скопје. Се наоѓа во кома поради тешките повреди на стапалото и силното крвавење.
 • Македонија 17.02.2014 14:22

  Стано: Решение за името во раната фаза на преговорите

  Петер Стано, портпарол на еврокомесарот за проширување Штефан Филе, денеска го демантира  директорот на Генералнио директорат за проширување, Кристијан Даниелсон, кој пред две недели во Скoпје кажа дека Македонија ќе ги почне преговорите за членство откако ќе
 • Македонија 17.02.2014 14:18

  МЕТЕО

  Пролетните временски услови во февруари продолжуваат и утре. Колку ќе биде висока вредноста на температурата на воздухот?

   
  Гледајте МЕТЕО со Наташа Алексоска...
 • Македонија 17.02.2014 14:13

  Нов случај на криумчарење мигранти

  Нов случај на криумчарење мигранти од Еритреја, кои со помош на две лица од село Дуброво, Неготино, биле прифатени кај село Богородица, Гевгелија.  Илегалците биле криумчарени во возило со бугарски национални ознаки од фирма регистрирана во Петрич, Бугарија.  П

 • Македонија 17.02.2014 13:57

  Радовишани ги стресе земјотрес

  Радовишани најмногу го почувствуваа земјотресот кој беше регистриран утринава во 7 часот и 54 минути.  Апаратите на Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, со својата телеметриска мрежа на сеизмолошки станици регистрираа земјо

 • Македонија 17.02.2014 13:47

  Во три кражби украдени над 20 илјади евра

  Три поголеми кражби го обележаа викендот. Во куќа на улица „Алексо Демниевски“ Скопје, непознат сторител украл златен накит вреден 3 илјади евра. Грабежот е извршен преку балконот на куќата.

 • Македонија 17.02.2014 13:17

  Медицински туризам со новини во кардиохирургијата

  Меѓународно признатите и врвни кардиохирурзи од Италија, Алберто Росини од Универзитетот Брејша,  Романо Серџини и Педро Силва од болницата Милано Фетабенефратели, се во Македонија.

 • Македонија 17.02.2014 13:08

  МВР со детали за експлозијата во Тетово

  Тетовската полиција ги приведе Н.К.(46) неговиот син Н.К.(28) и едно 15-годишно лице, кои од жителите на ромската населба кај реката Пена во Тетово се посочени како директно или индиректно вмешани во активирањето на експлозивната направа вчера, кога беа повре
 • Македонија 17.02.2014 12:45

  Остани чист! Не биди муле!!! Одлуката е твоја!

  Стартуваше кампањата „Остани чист!Не биди муле!!!Одлуката е твоја!“. Целта е подигање на свеста кај средношколците за борба против нарко трговијата и да се дејствува превентивно и едукативно врз младата популација.
   
 • Македонија 17.02.2014 12:37

  Генерал Котевски: Задоволен сум од борбената готовност

  Началникот на генералштабот на АРМ Горанчо Котевски е задоволен од борбената готовност на војската. Тој го презентираше годишниот извештај за работата на армијата пред врховниот командат на вооружените сили - претседателот Ѓорге Иванов.

Pages