Економија

Интерес за инвестиции

Земјава е атрактивна дестинација за бизнисмените од Турција, поради пониските трошоци за производство. Се очекува соработката меѓу двете страни да се интензивира...

Повеќе
Интеграции

Поддршка од САД за НАТО

Јасен сигнал за членство во НАТО, американскиот потпретседател Пенс му го честиташе договорот со Грција на македонскиот премиер Заев...

Повеќе
Патарини

Електронска наплата

За десетина дена се очекува да проработи електронската наплата, се врши тестирање на системот, вели првиот човек на Јавното претпријатие за државни патишта, Зоран Китанов...

Повеќе
Социјала

Распределба на станови

Министерството за транспорт и врски објави оглас за распределба на 53 станови за социјално најранливи категории граѓани. Огласот е отворен до 6-ти август...

Повеќе
  • Реал Мадрид вечерва оствари победа од 3:1 над Ливерпул и на тој начин го освои својот 13-ти трофеј во Лигата на шампионите и трет по ред, по два гола кои дојдоа по неверојатни грешки на голманот на „црвените“, Лорис Кариус.

  • Повеќето жени сонуваат за нежно, витко, обликувано тело, но тешко се откажуваат од омилените слатки и солени гурмански задоволства. Трајното решение е здрава исхрана и редовно вежбање, но има и еден многу корисен совет што може да го олесни слабеењето.

    Станува збор за сок од потполно природни состојки, кој го топи целиот вишок на калории што сте ги внеле.

    Состојки: