ВИДЕО: Роналдо самиот се погоди во глава

19.08.2013 14:05

Понекогаш и најдобрите знаат да киксираат, а тоа му се случи на Кристијано Роналдо на синоќешниот меч против Бетис.

Понекогаш и најдобрите знаат да киксираат, а тоа му се случи на Кристијано Роналдо на синоќешниот меч против Бетис.

 

Имено, Португалецот во 78-та минута се обиде со „ножички“ да поентира, но наместо во голот, топката заврши во неговата глава. А, да биде целата ситуација уште поинтересна, главниот судија досуди корнер.

За потсетување, Реал Мадрид потешко од очекувањата синоќа го совладаа Реал Бетис со 2:1, а стрелци на головите беа Бензема и Иско.