Македонија – Литванија низ фотографии

19.08.2013 14:44

Преполна сала, одлична атмосфера, признанија за најдобрите, тоа е само дел од она што се случуваше вечерва за време на пријателскиот меч Македонија-Литванија.

Македонија против Литванија ја одигра првата и воедно последна пријателска средба на домашен терен пред Европското првенство во Словенија. Токму затоа салата „Борис Трајковски“ вечерва беше преполна.

Македонската спортска јавност го исполни спортскиот центар до последното место со цел да ги испрати нашите херои од последното ЕП на континенталниот собир во Словенија онака како што доликува.

klupa

Покрај одличната атмосфера, вечерва по повод 20 години од првиот меч на македонската кошаркарска репрезентација, поранешни селектори, кошаркари, но и сите оние кои на било каков начин ги одбележаа успесите на нашата репрезентација, добија признанија од КФМ.

booooo

samardziski

salaaaa

dresovi-500

nagrada

nagradi1

nagradi-500

nagradi22

nagradiii

nagradiii2

cackooo