Обвинети Гатузо и Броки

17.12.2013 14:20

Италијанската полиција утрово уапси четири лица поради местење фудбалски натпревари, а покрената е истрага против Џенаро Гатузо и Кристијан Броки. Тие се осомничени дека лажирале резултати од Серија А на крајот на сезоната 2010/11.

Обвинителствата на Кремонезе, на Бари и на Наполи уште тогаш покренаа обемна акција во којашто беа уапсени повеќе од педесет лица. Поранешниот италијански репрезентативец Гатузо тогаш го носеше дресот на Милан, а Броки беше фудбалер на Лацио. 

Италијанската полиција утрово уапси четири лица поради местење фудбалски натпревари, а покрената е истрага против Џенаро Гатузо и Кристијан Броки. Тие се осомничени дека лажирале резултати од Серија А на крајот на сезоната 2010/11.

Обвинителствата на Кремонезе, на Бари и на Наполи уште тогаш покренаа обемна акција во којашто беа уапсени повеќе од педесет лица. Поранешниот италијански репрезентативец Гатузо тогаш го носеше дресот на Милан, а Броки беше фудбалер на Лацио.