Самсунг Раунд доаѓа со нова опција „ролл“ ефект

Самсунг го претстави Галакси Раунд

10.10.2013 11:49

Јужнокорејската компанија „Самсунг“ го пушти во продажба првиот смартфон со заоблен екран, под името Галакси Раунд. Галакси Раунд доаѓа со фул ХД екран од 5,7 инчи што прикажува 1080 пиксели и работи на Андроид 4.3. верзија, камера со 13 мегапиксели, процесор од 2,3 гигахерци и 3 ГБ меморија.
 
Самсунг Раунд доаѓа со нова опција „ролл“ ефект, специјално наменета за користење на заоблениот екран.
 
Новиот смартфон Самсунг Галакси Раунд првично ќе се продава во Јужна Кореја.
Јужнокорејската компанија „Самсунг“ го пушти во продажба првиот смартфон со заоблен екран, под името Галакси Раунд. Галакси Раунд доаѓа со фул ХД екран од 5,7 инчи што прикажува 1080 пиксели и работи на Андроид 4.3. верзија, камера со 13 мегапиксели, процесор од 2,3 гигахерци и 3 ГБ меморија.
 
Самсунг Раунд доаѓа со нова опција „ролл“ ефект, специјално наменета за користење на заоблениот екран.
 
Новиот смартфон Самсунг Галакси Раунд првично ќе се продава во Јужна Кореја.