Сончев викенд

Временска прогноза

18.10.2013 12:08

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево. Ќе дува слаб, а во Повардарието и источните делови умерен северен ветер.
 
Утринската температура ќе се движи од два до девет, а дневната од 12 до 19 степени.
 
Во Скопје ќе биде претежно сончево со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до шест, а дневната ќе се искачи до 17 степени.
 
За време на викендот и во почетокот на наредната недела ќе преовладува стабилно и суво време.
 
Времето во Македонија ќе биде претежно сончево. Ќе дува слаб, а во Повардарието и источните делови умерен северен ветер.
 
Утринската температура ќе се движи од два до девет, а дневната од 12 до 19 степени.
 
Во Скопје ќе биде претежно сончево со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до шест, а дневната ќе се искачи до 17 степени.
 
За време на викендот и во почетокот на наредната недела ќе преовладува стабилно и суво време.
 
За време на викендот утринските температури ќе бидат ниски и утре ќе се движат од минус два до седум, а во недела од нула до девет степени, додека дневните ќе бидат во покачување и ќе се движат од 15 до 23 степени.