Сончево со мала до умерена облачност

Временска прогноза

21.10.2013 11:04

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.
 
Утринската температурата ќе се движи од три до 11, а дневната од 17 до 26 степени.
 
Во Скопје и околината сончево време, со утринска температура од шест и максимлана дневна од 23 степени.
Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.
 
Утринската температурата ќе се движи од три до 11, а дневната од 17 до 26 степени.
 
Во Скопје и околината сончево време, со утринска температура од шест и максимлана дневна од 23 степени.