ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

20.08.2013 12:53

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Во попладневните часови ќе има локален пороен дожд и грмежи особено во западните подрачја.
 
Утринската температура ќе се движи од 10 до 19, а дневната од 28 до 37 степени.
 
Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се спушти до 17, а дневната ќе се искачи до 34 степени. 
 
УВ-индексот ќе изнесува 7.