Метео: Облачно со врнежи од дожд

08.11.2016 16:01

На места врнежите ќе бидат поројни со појава на грмежи и засилен ветер кој на моменти ќе надминува брзина од 70 километри на час.

Утре во Македонија ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд.

На места врнежите ќе бидат поројни со појава на грмежи и засилен ветер кој на моменти ќе надминува брзина од 70 километри на час.

Можна е и појава на невреме со изолирана појава на град. Нестабилноста ќе биде позастапена во источните делови од земјава.

Гледајте МЕТЕО со Наташа Алексоска