Метео: Врнежи со намален интензитет, температура до 17 степени

09.11.2016 15:00

Променливо облачно малку посвежо и ветровито време со повремени локални врнежи од дожд и слаб снег на повисоките планини...

Утрешниот ден во Македонија ќе донесе променливо облачно малку посвежо и ветровито време со повремени локални врнежи од дожд и слаб снег на повисоките планини.

Врнежите ќе бидат со намален интензитет, а дневната температура се очекува да достигне до 17 степени.

 

Гледајте МЕТЕО со Наташа Алексоска