Временска прогноза

23.08.2013 14:15

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од северен правец.

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од северен правец.
 
Температурата ќе се движи од 24 до 35 степени.
 
Во Скопје слично време, со температура до 34 степени.
 
Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува седум.