Временска прогноза

26.08.2013 12:35

Времето ќе биде сончево и топло со умерена локална облачност.

Времето ќе биде сончево и топло со умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и јужен правец.
 
Температурата ќе се движи од 26 до 36 степени Целзиусови.
 
Во Скопје слично време со температура до 34 степени.
 
Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 7.