Метео: Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

26.09.2017 16:43

Повеќе врнежи ќе има во вечерните и ноќните часови особено на југоисток. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Променливото облачно време со повремени локални врнежи од дожд продолжува и утре. Повеќе врнежи ќе има во вечерните и ноќните часови особено на југоисток. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Дневната температура ќе достигне до 24 степени.

Гледајте МЕТЕО со Наташа Алексоска