Метео: Сончево со умерена облачност

09.11.2017 15:44

Температурата во Скопје ќе достигне до 15, а максималната дневна до 18 степени.

Утре во Македонија ќе преовладува сончево време со умерена облачност и со слаб ветер претежно од југозападен правец. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла.

Температурата во Скопје ќе достигне до 15, а максималната дневна до 18 степени.

Во вечерните часови се очекува зголемување на облачноста, а од сабота следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд.

Гледајте МЕТЕО со Наташа Алексоска