Метео: Облачно време со врнежи од дожд

14.11.2017 15:12

Локално во јужните делови се очекува појава на пороен дожд со грмежи. Максималната температура ќе достигне до 15 степени.

Утре во Македонија ќе преовладува претежно облачно време со врнежи од дожд, на повеќе места обилни (над 40 литри на метар квадратен).

Локално во јужните делови се очекува појава на пороен дожд со грмежи. Максималната температура ќе достигне до 15 степени.

Врнежите ќе продолжат и во четврток кога, на некои повисоки планини се можни и врнежи од снег.

Гледајте МЕТЕО со Наташа Алексоска