НБА

Вестбрук со седми трипл- дабл оваа сезона

04.12.2017 11:47

Ѕвездата на „Тандер“ натпреварот го заврши со 22 поена, 10 асистенции и 10 скока, што е седми трипл-дабл за него во тековната сезона и вкупно 86-ти во кариерата.

Најдобриот кошаркар на Оклахома, Расел Вестбрук ноќеска имаше голем придонес во триумфот на неговиот тим над Сан Антонио со 90:87.

Ѕвездата на „Тандер“ натпреварот го заврши со 22 поена, 10 асистенции и 10 скока, што е седми трипл-дабл за него во тековната сезона и вкупно 86-ти во кариерата.

Повеќе трипл-дабл ефекти од Вестбрук во историјата на НБА лигата имаат Оскар Робертсон (181), Меџик Џонсон (138) и Џејсон Кид (107).