Метео: Утре сончево, негативни утрински температури

05.12.2017 14:55

Утринските температури речиси насекаде ќе бидат негативни. Максималната дневна ќе достигне до 11 степени.

Утре во Македонија се очекува сончево време. Во претпладневните часови  ќе има појава на умерена облачност која што попладне ќе се повлече.

Утринските температури речиси насекаде ќе бидат негативни. Максималната дневна ќе достигне до 11 степени.

Скопје утре со температура до 9 степени.

Гледајте МЕТЕО со Наташа Алексоска