Метео: Нов влажен бран

01.02.2018 15:00

Повремено ќе дува засилен ветер од јужен правец. Утринските температури ќе бидат насекаде позитивни, а дневните остануваат повисоки.

Утре Македонија ќе биде под влијание на нов влажен бран проследен со врнежи од дожд кои претпладне ќе почнат во западните делови, а потоа се очекуваат и на други места.

Повремено ќе дува засилен ветер од јужен правец. Утринските температури ќе бидат насекаде позитивни, а дневните остануваат повисоки.

Поинтензивни врнежи се очекуваат во сабота со силен југозападен ветер.

Гледајте МЕТЕО со Наташа Алексоска