Кабул

Во Авганистан убиени девет полицајци

20.02.2018 13:29

Според портпаролот на гувернерот на Фарах, во престрелките биле убиени и 13 бунтовници.

Авганистанските бунтовници убиле девет полицајци во напади извршени врз контролни пунктови во провинцијата Фарах во текот на изминатата ноќ.

Според портпаролот на гувернерот на Фарах, во престрелките биле убиени и 13 бунтовници.

Напаѓачите се уапсени, како и уште петмина осомничени. Засега никој не презел одговорност за нападите.