Метео: Врнежи од дожд, температурите во пораст

01.03.2018 14:48

Температурите во пораст, максималните дневни насекаде ќе бидат позитивни, а највисоката ќе достигне до 9 степени.

Утре во Македонија ќе преовладува претежно облачно време со врнежи од дожд и снег на повисоките планини. Пообилни врнежи се очекуваат во западните делови (локално над 40 литри на метар квадратен).

Температурите во пораст, максималните дневни насекаде ќе бидат позитивни, а највисоката ќе достигне до 9 степени.

Гледајте МЕТЕО со Наташа Алексоска