Метео: Утре температура до 16 степени, за викендот значително потопло време

08.03.2018 14:41

Ќе дува и слаб ветер од западен и северозападен правец. Кон крајот на денот се очекува намалување на облачноста.

Утре во Македонија ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди, на места ќе има зголемена облачност, но без врнежи.

Ќе дува и слаб ветер од западен и северозападен правец. Кон крајот на денот се очекува намалување на облачноста.

Максималната температура ќе достигне до 16 степени. Во текот на викендот ќе имаме сончево и значително потопло време.

Гледајте МЕТЕО со Наташа Алексоска