Метео: Сончево и топло, температура до 31 степен

18.09.2018 13:04

Во наредните денови ќе се задржи сончевото и стабилно време...

Утре во Македонија и натаму се очекува сончево и топло време со слаб ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе достигне до 31 степен.

Во наредните денови ќе се задржи сончевото и стабилно време, а дневните температури ќе бидат со тенденција за благ пораст.

Гледајте МЕТЕО со Наташа Алексоска