Временска прогноза

20.09.2013 11:33

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Претпладне на места се уште ќе дува умерен северен ветер, кој во попладневните часови постепено ќе стивнува.
 
Утринската температура ќе се движи од пет до 13, а дневната од 20 до 26 степени.
 
Во Скопје слично време. Утринската температурата ќе се спушти до 10, а дневната ќе се искачи до 22 степена.