Временска прогноза

23.09.2013 12:01

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.
 
Температурата ќе се движи од 15 до 26 степени.
 
Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 23 степени.