Видео: Како погина Пол Вокер

02.12.2013 12:49

Актерот Пол Вокер кој се прослави со улогата во филмот „Брзи и бесни" загина синоќа во сообраќајна несреќа во Калифорнија.
Како што пренесуваат американските медиуми, трагедијата се случила саботата попладнето во местото Санта Кларита во близина на Лос Анѓелес, бидејќи поршето со кое управувал пријателот на Вокер, излетало од патот, удрило во столб и експлодирало.

Актерот Пол Вокер кој се прослави со улогата во филмот „Брзи и бесни" загина синоќа во сообраќајна несреќа во Калифорнија.
Како што пренесуваат американските медиуми, трагедијата се случила саботата попладнето во местото Санта Кларита во близина на Лос Анѓелес, бидејќи поршето со кое управувал пријателот на Вокер, излетало од патот, удрило во столб и експлодирало.